Обласне змагання команд учнівських лісництв

14 травня 2019 року в Івано-Франківському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді відбулося обласне змагання команд учнівських лісництв. У роботі журі брав участь доцент кафедри лісознавства, канд. с.-г. наук Вітер Роман Михайлович.

У змаганні взяли участь 6 команд учнівських лісництв із Богородчанського (Дзвиняцької ОТГ), Долинського, Коломийського (Печеніжинська ОТГ), Косівського, Надвірнянського районів та м. Болехова.

Відповідно до програми змагання учасники презентували результати діяльності учнівського лісництва за напрямками: природоохоронним, профорієнтаційним, просвітницьким та учнівську дослідницьку роботу у постерному варіанті. Після постерного захисту змагалися на 4-х етапах: визначали лісові породи за живими взірцями та взірцями насіння; визначали лісових звірів та птахів за фото колекцією; демонстрували практичні навички з живцювання та висівання насіння лісових порід.

Під час змагання відбулася конференція для керівників учнівських лісництв та представників держлісгоспів на тему «Використання сучасних інноваційних технологій при вирощуванні лісових деревно-чагарникових порід в учнівському лісництві».

Учасники змагання взяли участь у практичній природоохоронній акції з висадки низькорослих декоративних кущів в юннатівському дендропарку.

Переможцями змагання стали: команда учнівського лісництва Сопівського ліцею Печеніжинської селищної ради ОТГ Коломийського району (керівник учнівського лісництва П’ятковська Любов Іванівна) – І місце; команда учнівського лісництва Пнівської ЗОШ І-ІІІ ст. Надвірнянської районної ради (керівник учнівського лісництва Вірста Андрій Михайлович) – ІІ місце; команда учнівського лісництва Пістинської ЗОШ І-ІІІ ст. Косівcької районної ради (керівник Федорчук Тарас Михайлович) – ІІІ місце.